top of page

Eğitim İçeriği;

Eğitim programı genel olarak teknik standartları (TS EN 15512, TS EN15620, TS EN15629, TS EN15635) kapsayacak ve mevcut endüstriyel depo raf sistemlerinin güvenli kullanımı ile ilgili genel kontroller ve sistematik kontroller hakkında katılımcılara teknik bilgiler verilecektir. raf destek sistemlerinin günlük işlemler sırasında maruz kalabileceği olası hasarları belirlemek için. Eğitim içeriğine ilişkin ana ve alt başlıklar aşağıda yer almaktadır: 

 • Güvenli depo kullanımı için kurallar

 • Depo kullanımı için genel kontroller

 • Mevcut destek sistemi için teknik kontroller

 • Güvenli depo kullanımı

 • Ürün yerleştirme önerileri

 • Paletli ürün depolaması için öneriler

 • Aydınlatma için öneriler

 • Yangın Güvenliği

 • Deprem güvenliği

 • Depo kullanımı için genel kontroller

 • Mevcut destek sistemi için teknik kontroller

 

Eğitimimiz, endüstriyel raf sistemleri depo personeli için özel olarak tasarlanmıştır. Deneyimli eğitmenler tarafından verilen bu eğitim, katılımcıların endüstriyel raf sistemleri hakkında bilgi ve beceri sahibi olmalarını sağlar. Eğitim sonunda, katılımcılarımıza katılım sertifikaları verilecektir ve bu sertifika, endüstriyel raf sistemleri güvenliği konusunda sahip oldukları yetenekleri ve bilgiyi belgeleyecektir.

 

Endüstriyel raf sistemleri depo personeli eğitimi, işletmenizin güvenliğini artırmak için gereklidir. Bu eğitim ile kendinizi geliştirin ve işletmenizin başarısına katkıda bulunun. Eğitimimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt olmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

prses eğitimi

Endüstriyel Raf Sistemleri (PRSES) Depo Raf Sistemleri Güvenliğinden Sorumlu Personel Eğitimi

"Endüstriyel Depo Raf Sistemleri Kullanıcıları İçin İç Denetim Eğitim Programı (PRSES): eğitim sonrası kazanım hedefi; SAFER WAREHOUSE" daha güvenli depolar olan bu eğitim, endüstriyel depo raf yapılarını yoğun bir şekilde kullanan üretim, imalat ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren firmalara, iş sağlığı ve güvenliği adına emniyetli bir depo raf sistemi oluşturmak ve uygulamak için bir program sunmayı amaçlamaktadır.

 

Endüstriyel depo ve raf sistemleri (IWRS), İnşaat Mühendisliğinin bina dışı yapıları arasında en yaygın ve en sık hareket eden yapılar arasındadır. Lojistik tedarik zincirinin en önemli unsurlarından biri olan IWRS, sık sık hareket etmesi ve çökmesi durumunda can ve mal kayıpları açısından son derece olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Bu bakımdan mevcut IWRS'lerin periyodik kontrol ve muayeneleri bu göçlerin ve kayıpların önlenmesi için hayati bir gerekliliktir.

 

Depo içerisinde risk ve tehlike içeren çeşitli faaliyetler yürütülmektedir. Güvenliği tehdit eden önemli faktörler, depo raf yapılarının kullanımı ve bakımını içerir. Depo operatörleri tarafından uygulanan etkili güvenlik stratejileri, potansiyel riskleri en aza indirebilir. Depo sahipleri bu sayede çalışanlarının ve değerli ürünlerinin zarar görmesini engelleyebilmektedir.

 

Bu eğitim programı, endüstriyel depo raf yapılarının daha güvenli kullanımını teşvik etmek için tasarlanmıştır ve kullanıcı şirketin tesislerinde yerinde gerçekleştirilecektir. Mevcut depo raf sistemlerinin güvenli kullanımı, bakımı, hasar tespiti ve alınması gereken önlemler ile ilgili önemli teknik bilgiler verilecektir. Bu bilgilere göre oluşturulacak İç Denetim Rehberi kullanılarak depo raf sistemlerine yönelik periyodik denetim faaliyetleri uygun aralıklarla gerçekleştirilebilir. Bu şekilde, depo raf sistemlerinin çökmesi kabusundan kaçınılabilir.

 

Ayrıca, mevcut IWRS'nin şiddetli bir deprem etkisi altındaki yapısal performansının belirlenmesi ve gerekli önlemlerin alınması, IWRS ile ilgili olarak ele alınması gereken önemli konulardır. Eğitim programında bu konulara da yer verilecek ve alınması gereken önlemler anlatılacaktır.

depo personeli
Eğitim Talep Formu

Talebiniz Başarıyla Gerçekleştirilmiştir!

bottom of page