top of page

Bize Ulaşın!

Hizmet Talebiniz

Palet Akışlı Raf Sistemleri

Palet akışı rafı, aktif palet rafı olarak da bilinir. Paletler, silindirler üzerinde sorunsuz hareket eder. Rafın ön tarafından önde yer alan palet çıkarılırken, diğer paletler geride tutulur. Otomatik frenlemenin yanı sıra kombine bir yük kılavuzu ve uç durdurma ünitesi sayesinde palet hareketi her zaman güvenli ve kusursuzdur. İki ana aktif palet raf türü, Yerçekimi FIFO (First In First Out -İlk Giren İlk Çıkar ) Aktif Depolama istemi ve Geri İtmeli LIFO (Last In First Out -Son Giren İlk Çıkar) Raf sistemleridir. Yerçekimi FIFO Aktif Raf Sistemi

 

Yükleme alanı, paletlerin hafif eğimli bir ray oluşturan bir silindir sistemi boyunca hareket ettiği toplama alanının karşı ucundadır ve yerçekiminden faydalanarak işler. stok rotasyonun yüksek olduğu yerler için FIFO palet rafları vazgeçilmezdir.

Geri İtmeli LIFO Rafları Raf sisteminin ön tarafında sadece bir adet yükleme boşaltma alanı bulunur ve paletler, rafların arkasına doğru önceki paletler itilerek depolanır; böylelikle rafa son stoklanan ürün raftan ilk çıkartılmak zorundadır. Stok rotasyonunun göreceli olarak yüksek olduğu depolama alanlarında tercih edilmemesi önerilir.

Hizmet sunduğumuz diğer bütün raf türlerine buradan ulaşabilirsiniz.

bottom of page