top of page

Depo Güvenliğini Artırma: Ve Daha Güvenli Bir Depo Oluşturmanın 5 Yolu

Güvenli bir depo verimli bir depodur, biz bunu söylüyoruz. Ancak bu kadar çok tehlike ve hareketli parça söz konusu olduğunda, depoların benzersiz sağlık ve güvenlik sorunları oluşturduğu inkar edilemez. Peki depoları nasıl daha güvenli hale getirebiliriz? İşte ilk beş düşüncemiz.


Depo Güvenliğini Artırma

1. Güvenliğe öncelik verin.


Elbette uymanız gereken sağlık ve güvenlik yasaları vardır (Birleşik Krallık'ta bu, Sağlık ve Güvenlik Yöneticisi tarafından düzenlenir). Ancak güvenliğe öncelik vermek, uyumdan daha fazlasıdır. Doğru zihniyeti yaratmakla ilgili. Ön cephe depo personelinden liderlik ekibine kadar herkes bir güvenlik kültürüne yatırım yapmalıdır.


2. Personelin uygun şekilde eğitildiğinden ve akredite edildiğinden emin olun.


Her işçi, potansiyel iş yeri tehlikeleri, ergonomi ve uygun kaldırma teknikleri dahil olmak üzere sağlık ve güvenlik konularında tam olarak eğitilmelidir. Ayrıca forklift gibi ağır makine çalıştıranların da sertifika sahibi olması gerekmektedir. Antrenman izleme yazılımı, antrenman ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olabilir.


3. İnsanlara yatırım yapın.


Bir depoda yüksek personel sirkülasyonu varsa, sağlık ve güvenlik eğitimlerine ayak uydurmak ve bu güvenlik kültürünü sürdürmek çok daha zor hale gelir. Eğitiminizi dikkatli bir şekilde takip etmek yardımcı olacaktır, ancak bu yüksek personel değişiminin temel nedenlerini ele almak daha önemlidir. Amaç, herkesin güvenliğine tamamen yatırım yapan, istikrarlı, yüksek eğitimli ve motive olmuş bir işgücünü elde tutmak olmalıdır.


4. Tehlikeleri ortadan kaldırın.


Düşünüyor olabilirsiniz, peki, ah! Ancak kaç tane işyeri kazasının kolayca önlenebileceğine şaşıracaksınız. Bir depo birçok işyerinden daha fazla tehlike arz etse de, iş yerinin uygun şekilde aydınlatılmasını, koridorların ve yürüyüş yollarının dağınık olmamasını ve tüm acil çıkışların boş bırakılmasını sağlamak kolaydır.


5. Yeni teknolojileri benimseyin.


Güvenlik yazılımı, teknolojinin depolamada güvenliği nasıl geliştirdiğinin yalnızca bir örneğidir. Buna ek olarak, otomatik yönlendirmeli forkliftler ve görüş yönlendirmeli araçlar gibi otomasyonun güvenliği artırmada daha büyük bir rol oynaması muhtemeldir. Ancak, herhangi bir yeni teknolojide olduğu gibi, bu tür araçlar yalnızca herkes onlarla nasıl çalışılacağı konusunda uygun şekilde eğitilirse güvenliği artıracaktır.


Güvenli, verimli ve ileri görüşlü depolama hizmetleri için SPI ile görüşün. 30 yıllık tecrübemizle desteklenen kapsamlı depolama ve lojistik ağımızla işletmenizin başarılı olmasına yardımcı olmak için buradayız.

Kommentit


bottom of page